Coursing

Co je to coursing? 

Coursing je historickým předchůdcem obecně známých dostihů. Běhá se ve volné přírodě se vším co příroda přináší, s příkopy, nerovnostmi a kličkováním. O vítězi rozhoduje kvalitní proběhnutí jednotlivých úseků, nasazení, obratnost a v neposlední řadě inteligence, lišáctví i schopnost se znovu vydat do boje: video ukázka.

Zdroj: Czech Coursing Club

Zástupci našeho klubu se zúčastnili školení 14.2.2015 v Pelhřimově, kde se seznámili se základy pro pořádání oficiálních akcí v coursingu. Na základě tohoto se náš klub stal spolupracující tréninkovou základnou organizace Českého psa, která zaštiťuje coursing pro nechrty v ČR a náš klub tak může pořádat oficiální tréninkové běhy. Věříme, že oceníte možnost splnit si u nás tréninkové běhy a být tak o krůček blíž možnosti zúčastnit se oficiálního závodu v coursingu.

 

Tréninky: 

Nabízíme všem zájemcům možnost coursingových běhů, které budou probíhat vždy ve stanovený čas na předem oznámeném místě.

Přihlašování probíhá přes formulář, který naleznete níže.
Pokud chcete společný běh pro 2 psy, stačí se přihlásit jednou a do kolonky "jméno psa" napsat obě jména ("Alík + Azor"). Pro samostatné běhy prosíme vyplnit přihlášku pro každého psa zvlášť.

Začátky běhů se můžou v závislosti na předcházejícím tréninku mírně posunout. Každá ze skupin bude obsahovat max. 5 psů (další se případně můžou hlásit jako náhradníci).
Cena jednoho běhu je 50 Kč (když si natáhnete střapec sami)/70 Kč (když střapec natáhneme my).
Pokud jste přihlášení a nemůžete na trénik dorazit, dejte nám vědět na mail agilityrokycany@seznam.cz, abychom mohli volné místo obsadit náhradníkem. Děkujeme! :-)

Termíny:


©2010 Agility Klub Rokycany
Designed by Web4Pet Powered by Panavis & QC