Archiv 2014

Přejeme všem krásné vánoční svátky a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pěkných chvil strávených se čtyřnohými kamarády :-).

PF 2015


Coursing pod Vitinkou (22. 11. 2014)

Další trénink byl opět vydařený. Počasí bylo už chladné, ale i přesto se sešla spousta začátečníků i pokročilých. Byli to hafani velkých i malých plemen. Všichni moc pěkně běhali a měli velký zájem o střapec. Páníčci odjížděli s příjemně unavenými miláčky a my s dobrým pocitem, jak všichni krásně běhali :-). Těšíme se na další setkání. A zde je pár fotek od Jiřinky. - Lenka-


Agivycházka na Březinu (8.11.2014)

Krásné slunečné sobotní ráno bylo jako dělané na psí vycházku. Se svými čtyřnohými miláčky jsme se sešli na Březině u fotbalového hřiště, odkud jsme se vydali směrem na vrchol kopce Hradiště. Hned na začátku se pejskové pozdravili přes plot se zvědavými prasátky ze zvířecí farmy a potom už se pokračovalo na volno přímo po cestě do lesa. Cestu místy pokrývalo spadané žluté listí, které dělalo pejskům pěkný podklad pro závodění a nevinné šarvátky. Svižným tempem jsme zanedlouho zdolali vrchol a zvládli lehké občerstvení a focení. Po krátkém odpočinku jsme se vydali dále po turistické červené směrem za Březinu, kde jsme udělali okruh po lesních cestách. Na cestě na zpět byla pod Hradištěm uskutečněna plánovaná pauza s opékáním buřtů, která byla doprovázena příjemně svítícím sluncem a psím rejděním. I zde se naskytl prostor pro zhotovení fotek našich čtyřnohých kamarádů, kterým pózování před objektivem skutečně jde. Po důkladném uhašení ohně, žízně a snězení opečených dobrot, jsme se s hafany vydali nazpět. Někteří stejnou cestou a někteří navíc přes starý zámecký park. Byla to prostě krásná listopadová agivycházka. - Tomáš-


Intenzivní trénink s Radkem Hoštou (25. - 28.10.2014)

Pomalu ale jistě se blíží konec outdoorové agilitní sezóny a tak je zapotřebí využít poslední hezké dny k trénování. Poslední víkend v říjnu jsme si naplánovali intenzivní čtyř denní trénink a to pod vedením zkušeného trenéra Radka Hošty. Počasí nám přálo, takže jsme si pořádně potrénovali. Tentokrát naše řady trénujících týmů rozšířilo i několik přespolních, kterým se trénování u nás moc líbilo.Trenér Radek se na nás dobře připravil a každý den vymyslel zajímavé parkury, snažil se nám zamotat nejen hlavy, ale i ruce a nohy, ale zvládli jsme to. Atmosféra byla příjemná nejen na parkuru, ale i mimo něj, kde jsme si společně povídali při šálku něčeho teplého a kdo měl zájem, mohl využít grilu a udělat si něco dobrého k obědu a užít si tak na cvičáku poslední dny "babího léta". Radkovi děkujeme za super tréninky a těšíme se nějakou intenzivku na jaře... - Eva -


Coursing u Nadrybského přívozu (18. 10. 2014)

Meteorologové slibovali na víkend krásné počasí a my si ho chtěli užít s našimi miláčky. Sobota i přes ranní mlhy byla opravdu plná sluníčka. U Berounky je prostě krásně, takže pouštění střapce bylo pro nás pěkně stráveným odpolednem.
Jako první prohnali a ulovili střapec naši ,,nadšenci“ , kteří by pro kus igelitu udělali úplně vše :-). Další skupinka byla plná začátečníků. I ti se po pár rovinkách a zakousnutí střapce zařadili do nadšenců. Každý jejich další trénink bude pro hafany i páníčky jen radost :-).
A v poslední skupince se sešli ti, kteří už coursing zkusili. Vše doprovázeli pořádným štěkotem, táháním a přemlouváním páníčků, aby je už také pustili. Roxy s Chipsi běžely párový běh a krásně spolu spolupracovaly. Na konci se nechtěla ani jedna střapce pustit :-).
Těšíme se na další setkání a děkujeme moc Janě R. za krásné fotky. A tady jsou ještě další fotky od Lenky.

5. RS - dekorování vítězů


5. Rokycanská skočná (11.10.2014)

V sobotu 11.10. se v Rokycanech uskutečnil již 5. ročník Rokycanské skočné. Startovní listina byla beznadějně zaplněná již dlouho dopředu, počasí objednané a atmosféra, jak jinak, než příjemná. Oproti předchozím ročníkům byl do harmonogramu závodů navíc zařazen druhý tunelový běh štěňat a na přání závodníků byla Rokycanská skočná zakončena hrou. Myslím, že závodníci kromě pěkných parkurů ocenili také bufet s pestrou nabídkou občerstvení. Povedla se dokonce i vymodlená bábovka :-). Zapůjčené člence OSY 111 Katce Chlustinové moc děkujeme za komentování závodů a Lojzík/Lojzinka určitě záměnu odpustí :-).

Tady jsou fotky

5. RS - dekorování vítězů


Mistrovství světa Luxembourg (11.9.-14.9.2014)

Na tento výlet jsme se těšili celý rok. Přihlašování proběhlo už vloni. Cesta byla sice dlouhá, ale jelo se na noc, tak se dalo i spát, pokud se vám mezi sedadla vešly nohy. Město Luxembourg je moc pěkné, malebné, uprostřed s údolím a tak chodíte z kopce do kopce, nebo můžete jezdit výtahem. Několikrát jsme si ho byli prohlédnout, bezprostředně po příjezdu dokonce s průvodkyní a výkladem.
Ve čtvrtek odpoledne už začínalo mistrovství slavnostním nástupem. Bylo tam lidí jako máku a málem tolik psů. Myslím, že nemusím psát o průběhu závodů, koho to zajímalo, průběžné výsledky si našel. Ale o vítězství naší zlaté Martiny napsat musím. Její fenka Kiki se hárala, proto běžela až poslední. Do té doby se různě radovali všechny možné národy, že dosáhnou na medaile, ale Martina přišla a všechno změnila! Jejich běh byl naprosto skvělý!!! Martino díky, bylo to úžasné!!! Nejdřív jsme se trochu ostýchali zúčastnit se společného vítězného kolečka, ale byla tam přece i za nás za Čechy!!!
Bylo moc zajímavé sledovat agiliťáky z celého světa. Vidět Silvii Trkman naživo, Susan Geret a další a další. Ve chvíli kdy vidíte běhat ty nejlepší z nejlepších říkáte si, jak je to jednoduché a prosté. Ale co dřiny a hodin práce to obnáší, ví jen ten, kdo dělá agi naplno. Příští MS je v Bologne, už máme zamluvená místa v autobuse, takové setkání za to stojí.

Tady jsou fotky

Češi


Agility víkend - 20. ročník Nočních hrátek (29.8. - 30.8.2014)

Když se naše malá skupinka rozhodla zúčastnit se téhle naprosto speciální akce, netušili jsme, do čeho jdeme. Nejprve to vypadalo jako jedna velká legrace, měl být běh v maskách, ale když ráno rozhodčí postavili dva parkury najednou a měli jsme si je oba projít, padla nám všem brada. Jenže nic není tak těžké, jak to vypadá! Na prohlídky byla skoro hodina a pořadí běhů se přizpůsobovalo. Takže, i když jsme se dost vydiskali, běhy byly pěkné a někteří z nás se i probojovali do finále. Dokonce i parkur s pravidly Super G se nám povedl zaběhnout. Nakonec jsme vyhráli první cenu za masky, naše „Jé Zé Dé Rokycany“ se všem moc líbilo. V soutěži dvojic postoupila malá Lenka a Petra a v soutěži klubů jsme v běhu zvaném „Domino“ málem dosáhli na medaile. Dobrá nálada nás provázela i přes nepřízeň počasí. A po dlouhé době vyhráli psi soutěž nad fenami, to asi pro to, že tam byl náš Semík. Díky rokycanská bando a příští rok zase na Nočních hrátkách ahoj.
Tady jsou fotky

JZD Rokycany


Karlovarské agility soustředění s Radkem Hoštou:) (18.8. - 24.8.2014)

Na konci léta se někteří naši členové zúčastnili tábora v Březové u Karlových Varů. Všichni už dobře trenéra Radka Hoštu známe a opět nás dokázal nadchnout pro trénování a přesvědčil nás, že zaběhneme i nemožné. Sešla se tam parta skvělých lidiček a proto máme o pár přátel v agility víc. Zbyl čas i na táboráky, společenské hry a výlet do města (někdo jich stihl i víc). Radku díky, bylo to fakt výživné a skvělé!
Tady jsou fotky

:-)


Druhá ukázka na dětském táboře v Bujesilích (12.8.2014)

Tak tahle akce se fakt povedla a budeme na ni dlouho vzpomínat! Nejprve jsme jeli cestou jako z hororu na místo, které neexistovalo. Pak jsme si věci nechali raději odvézt a po parádní ukázce i s canisterapií jsme s radostí ujížděli k domovu, bohužel odjela jen ta auta, která se dala nastartovat! Fakt scénář jak od Hitchcocka!!! Díky všem za účast!!!!

Tady jsou fotky

psi mezi dětmi


Kladina

Taky naše kladina už si zasloužila nový kabátek - desky udělal pan Hlaváček (děkujeme!) a potah je tartanový od firmy  www.propesany.cz.

kladina


26. 7. 2014 | Neoficiální agility závody o „Žabího krále“ Břasy

I letošní rok se závodníci z našeho klubu zúčastnili neoficiálního agility závodu o „Žabího krále“, který pořádala OSA Žabka v Břasích. Z našeho klubu soutěžilo celkem 6 týmů. Závod byl skvěle připraven a panovala zde příjemná atmosféra. Na závody se přihlásilo přes 80 týmů a tak máme radost, že i v tak velké konkurenci můžeme pogratulovat Danče Holíkové, která si s Nessi v kategorii nezávodníků MA vybojovala první místo, Petře Noskové, která s Any v kategorii závodníků SA získala první místo a Evě Skálové, která s Enny v závodnícich LA vyhrála jedno druhé a třetí místo. Naši závodníci a jistě nejen oni si závod užili a tak děkujeme žabkám za fajn den a příští rok se znovu těšíme na viděnou...

Foto z akce zde.


23. 7. 2014 | Agiukázka na LT Bujesily

Byli jsme požádání o ukázku na dětském táboře v Bujesilých. Pozvání jsme s radostí přijali a 23. 7. v podvečer se za táborníky vypravili. Poslední, asi tak kilometrová část cesty byla hodně napínavá, protože svažitý terén a strouhy vymleté vodou byly spíš na traktor něž pro naše osobní auta, ale podařilo se, dorazili jsme do cíle. Na místě už nás vítaly nadšené děti, které netrpělivě strkaly ruce do oken aut, aby si mohly pohladit pejsky. Po vystoupení z vozů se situace ještě „zhoršila“ :), v chumlu dětí jsme naše psy nemohly najít. Nachystali jsme překážky a ukázali co naši psi dovedou. Každý výstup byl odměněn hlasitým potleskem malých diváků. Po skončení ukázky dostali chlupáči i táborníci „volno“ a za oboustranného nadšení se mazlili. Nám se moc na táboře líbilo a myslím, že i dětem naše ukázka, alespoň tak usuzuji podle množství otázek které pak kladly. :)

Foto z akce zde.


19.-20.7.2014 | Agility cup Dobříš

Již podruhé jsme vyrazili na festival psích sportů na Dobříši. Tady se nám moc líbí. Je to skvělé místo, vidíme více psích sportů a potkáme hodně známých lidiček, no prostě super prožitý víkend J. Agility závody probíhají na hřišti s umělou trávou, takže se nám i hafanům běhalo skvěle. I přes velké vedro, které přímo sálalo ze všech stran, se nám dařilo celkem dobře. Lenka s Terry si vyběhali 1. místo ve zkoušce SA1 a 3. místo v agility open. Ostatní si medaile sice neodvezli,ale byli velmi spokojení se svými disky i povedenými běhy :-)!!!
Celý víkend jsme si v dámské sestavě malá a velká Lenka, Petra a Eva (vlastně s jedním klukem a to Semíkem) moc užili a příští rok vyrazíme určitě zase.

Foto z akce zde.

v Dobříši


Nová houpačka

Agility je sport neustále se rozvíjející a kladoucí čím dál větší nároky na psa, přesné vedení a především s tím související bezpečnost překážek. Rozhodli jsme se proto vyměnit houpačku, která již měla svá nejlepší léta za sebou a zkontaktovali vstřícné lidi z nedalekých Kožlan (www.propesany.cz). Nová houpačka je zatím v rámci testování a postupně zařazována do ostrého provozu, má několik nastavitelných výškových stupňů pro postupné zvedání a povrch typu rýhovaná guma. Za houpačku moc děkujeme!3.- 6. 7. 2014 | Agi soustředění "Veselý Habr"

Letní dovolené jsme díky přátelům z agility klubu Rokycany začali pěkně zvesela v kempu Veselý Habr :-).
Trenérem byl Radek Hošta. Už tohle jméno slibovalo příjemně strávené dny :-). Na trénincích panovaly dobrá nálada, učení nových věcí a respekt k radám trenéra. :-) Jsem si naprosto jistá, že prvek „Příběh rytíře“ a „Píchni Radka“ nezůstal v paměti jen mojí dceři :-). A vlastně o to jde, naučit se a zapamatovat si :-). Po trénincích byla na programu vždy koupačka v rybníku, dobré jídlo a pití a potřebný odpočinek :-). U každovečerních táboráků se i letos nejen klábosilo, ale konaly se i přednášky na různá témata. Loni byly zaměřené na psí sporty, letos šlo nejen o ně, ale i o cvičení psů na míčích, masáže a celkovou psychiku lidí i psů. Líbilo se mi, že cvičení na míčích jsme si mohli vyzkoušet se svými psy a témata přednášek rozvíjela další konverzaci.
Jsem ráda, že jsem se soustředění mohla zúčastnit již podruhé. Schází se tu bezva parta lidí, stejně „postižených“ jako jsem já a navíc jim nejde jen o nejlepší výkony, ale o „obyčejnou“ radost z agilit a života jako takového. Úžasné pro mě bylo zjištění, že čím dál tím víc berou své psy stejně jako já – jako parťáky pro život a ne jako „cvičební náčiní“. Těmhle lidičkám jde hlavně o zdraví a pohodu.
Chci všem zúčastněným poděkovat za úžasnou aktivní dovolenou, kterou jsem s dcerou mohla mezi nimi strávit, a popřát jim, ať takových bezvadných lidiček a jejich pesanů je víc a víc.
Díky Katka a Pavča

Foto z akce zde a ještě od Martiny s Kiki zde.

v Habru


27.-29. 6. 2014 | Agiliťáci na vodě

Tak si představte, že již třetí rok zkouší někteří členové našeho klubu své štěstí na Berounce. A letos to zas nedopadlo, nikdo se "neudělal", kromě pár pádů na kamenech při přetahování lodí a nastupování. Občas se zdálo, že se ta řeka někam ztrácí a nebylo to proto, že bychom ji vypili, měli jsme dost vlastních zásob, ale místy bylo žalostně málo vody. Naše parta se docela rozrostla o kamarády a rodinné příslušníky, ale naši pejsani budili stejně největší pozornost. Letošní skóre: 10 lodí, 21 lidí a 8 psů. Trasa na 2 dny od Spáleňáku až na Hřešihlavy. Počasí na 50%, jedno ukradené pádlo, ale jako vždy dobrá nálada a spousta legrace. Tak za rok ahooooj!

Foto z akce zde.


29. 6. 2014 | 20. Agispeciál - Měchenice

V předposlední červnový den vyrazila Bára s Buddym na neoficiální závody do Měchenic u Prahy. Počasí se zpočátku tvářilo, že by mohlo být příznivé, ale přesně na druhý běh začalo šíleně pršet a nevypadalo to, že by mělo přestat. Déšť ovšem Báře nosí štěstí, neboť právě v tomto běhu se jim podařilo dostat se na 1. místo. Závody se skládaly ze dvou agility běhů a každý se hodnotil zvlášť. V tom prvním přišla chyba na zóně a tedy 4. místo. I tak si Bára s Buddym tyto závody velmi užili a již nyní se těší na příští Agispeciál, tentokrát 21. Možná by bylo dobré, kdyby znovu pršelo :-)


13. 6. 2014 | Trénink s Anetou Grygarovou

Již podruhé jsme měli možnost trénovat na našem cvičáku pod vedením reprezentantky ČR v agility Anetou Grygarovou. Tentokrát k nám přijela v pátek 13., ovšem pověry ohledně tohoto data se ani v nejmenším nevyplnily, panovalo krásné počasí a trénink byl opět velice přínosný. Aneta znovu ukázala, že je člověkem na svém místě a doufáme, že k nám opět brzy zavítá. Za Agility klub Rokycany Ti děkujeme a přejeme mnoho úspěchů jak v agilitním, tak osobním životě. 

Foto z akce zde.


31. 5. 2014 | Mrtnické trojzkoušky na Brabcovně

Poslední květnovou sobotu pořádala OSA Brabci trojzkoušky v agility a náš klub si tuto fajn akci nemohl nechat ujít! Závodů pořádaných v Mrtníku se účastníme pravidelně a pokaždé nás nadchne nejen krásné prostředí uprostřed lesa, kde se závody konají, ale i příjemná atmosféra závodů. Náš klub tentokrát reprezentovalo celkem 6 závodních týmů v různých velikostních i výkonnostních kategoriích. Každý závodník běžel celkem 3 parkury, které postavila a nad pravidly při běhu dohlížela sympatická a usměvavá rozhodčí Katka Lerlová. Parkury se našim závodníkům líbily a v kategorii MA2 vybojoval Martin Koranda s Bellou celkem dvě 2. místa a jednou 1. místo! V kategorii SA2 si Petra Nosková s Ančou vyběhala krásné druhé místo. Medailistům gratulujeme a ostatním, vč. medailistů, držíme palce do dalších závodů!

Foto z akce zde.


17.-18. 5. 2014 | Mariánské Lázně - Víkend plný zkoušek (a vody)

Už podruhé jsme se vydali na fajnové závody do Mariánek. Prostředí zdejšího kempu nás opravdu baví, protože rybník vedle parkuru má jen málokdo. Bohužel byl tentokrát vypuštěný, tak jsme se alespoň procházeli po dně a hledali škeble. Sobotní závod byl ještě bez deště, takže se běhalo pěkně. Alice Boháčová staví pěkné parkury a taky to bylo poznat na našich výsledcích. Naše sobotní pětičlenná parta byla velice úspěšná. Začínalo se jumpingem, po kterém následovaly zkoušky. Běhali jsme jako o život a výsledky se dostavily. Petra s Any vybojovaly 3. místo v jumpingu a 2. místo ve zkoušce SA2, Martina s Kerbym 2. místo ve zkoušce MA1 a Lenka s Terkou 1. místo ve zkoušce SA1. Vendula s Oskou sice žádnou medaili nevybojovaly, ale jejich běh byl moc pěkný a Osinka ukázala, že umí být i pěkně rychlá. Jejich 5. a 6. místo bylo moc pěkné v borderkové konkurenci. Radek s Lucy sice sbírali jen DISky, ale i přesto byli s běhy, až na osudové chybky, moc spokojení. Úspěšný den jsme zakončili pizzou a pohárem. Od nedělního rána už jen pršelo a vodu jsme měli po zbytek dne opravdu všude. Pláštěnky nám moc slušely a i přes tu nepřízeň počasí jsme opět úspěšně změřili své schopnosti a síly s ostatními. Hafanům déšť ani zima nevadily a opět běhali krásně. Petra s Aničkou si vyběhaly další 1. místo v jumpingu a tím i 1. místo v součtu, pak ještě 2. místo ve zkoušce SA2. Lenka s Terkou se umístily na 3. místě ve zkoušce SA a nová posila, Martin s Bellou, vyhráli vše, na co se podívali. 1. místo v jumpingu, 2. a 3. místo ve zkoušce MA2. Martina s Kerbym měli zkoušku za 4. a 6. místo a pak i pěkný DIS. I přes ošklivé počasí jsme si celý víkend užili a těšíme se na příště. Doufejme, že už s vodou v rybníku a ne z nebe.

Foto z akce zde.


9. 5. 2014 | Intenzivka s Anetou Grygarovou

Na páteční trénink jsme si pozvali jednu z velmi nadějných závodnic v agility. Aneta aktivně závodí již několik let a má dost zkušeností k tomu, aby je mohla i předávat. Pravidelně trénuje v Komořanech a sama organizuje intenzivky a tábory. Přestože většinu z nás viděla poprvé, dokázala přesně odhadnout slabé i silné stránky týmu a přizpůsobit tomu vedení na míru. I přes Anetino mládí bylo poznat, že se jedná o zkušenou trenérku na svém místě a její rady byly podnětné a cenné. Děkujeme za velmi příjemný trénink!

Foto z akce zde.


3.-4. 5. 2014 | MR plemen

Začátkem května se ve Skochovicích u Prahy konalo MR plemen BO, šeltií, pudlů, papilonů, YT a kokršpanělů. A právě za kokříky jsme jely reprezentovat i my. Čekal nás 4x jumping a 2x agility. Parkury nebyly jednoduché, ale dobře se pamatovaly (když jsem si je zapamatovala i já :))

V příjemném prostředí kempu Klub Lávka jsme prožily krásný, závodní i když chladný víkend, za to s úžasnou atmosférou. Oproti jiným závodům zde bylo více závodníků stejného plemene jako Anička - tedy am. kokršpanělů, kteří se na závodech pohromadě příliš nevyskytují.

Andulka se moc snažila, jen já jí to opět kazila (zasloužila by si šikovnější paničku :)), ale i přesto získala titul 1. vícemistr ČR kokršpanělů pro rok 2014! :)

Petra + Any 

Foto z akce zde.


30.4. - 4.5. 2014 | Agility tábor s coursingem, Monínec

Na konci dubna jsme se již tradičně vydali směr Monínec, kde se opět konal oblíbený agility tábor se super lidičkama. Tentokrát jsme opět trochu rozšířili naši rokycanskou základnu a jestli to takhle půjde dál, budeme za chvilku v ohromné přesile! :-) Trénovat ke skvělým trenérkám, Bláně Potočné a Rádě Píšťkové, jsme se vydali ve složení Radek s Lucy a Rozárkou, velká Lenka se Semem, malá Lenka s Terkou, Sofkou a Amy, Danča s Nessinkou, Vendy s Osinkou, Martin s Bellou a Martina s Mojou. Tréninky probíhaly po malých skupinkách, složených dle výkonnosti daného týmu tak, aby každý tým dostal přesně to, co v dané chvíli potřeboval. Před každým tréninkem je samozřejmě důležité psa náležitě rozpinďouřit, aby byl ve správném rozpoložení a touze vrhnout se na přichystané sekvence. Co by to bylo za Monínec, kdyby alespoň jeden den pořádně nepršelo. Po prvním slunečném dnu jsem začal být lehce nervózní, co se děje, ale po bleskové bouřce s kroupami, která se přihnala přesně v naší půlhodince trénování, jsem se rázem uklidnil. Už jsem se bál, že nově pořízené gumovky nebudu mít šanci využít. Po večerech probíhala tradiční zábava ve formě klikacích her a společenské hry Aktivity, která prověřila nejen výtvarné cítění hráčů. Celý tábor jsme si opět velmi užili, především díky skvělým lidem kolem. Těšíme se na příště!

Foto z akce zde.


27. 4. 2014 | Druhý coursingový trénink pro veřejnost

Na neděli jsme měli naplánovaný v pořadí již druhý coursingový trénink pro veřejnost, který byl dlouho dopředu beznadějně "vyprodán". Pro běhání za střapcem panovalo již od rána parádní počasí, tak jsme připravili dráhu a nic nebránilo nájezdu prvních týmů. První dvě skupinky byly ve znamení začátečníků, kteří dle zkušeností běhali buď rovinku, "Lko"ˇnebo kratší trať ve tvaru čtverce a poslední skupinka, která byla tvořena již ostřílenými matadory, volila mezi krátkou a dlouhou tratí. Bylo to bezvadně strávené odpoledne a pro ty z vás, kteří byste měli o trénink zájem máme dvě zprávy - ta horší je, že i další trénink je již plně obsazený, ale ta dobrá je, že budou brzy vypsány další termíny, tak pečlivě sledujte stránky, kde se dozvíte nejaktuálnější info. 

Foto z akce zde.


26. 4. 2014 | Kaznějovské neoficiální závody

Dne 26.4.2014 vyrazily do města Kaznějov na neoficiální závody dva týmy: Martina s Kerbym a Bára s Buddym. Bára soutěžila v kategorii nezávodníků, ale i tak byla trať náročná a soupeřů mnoho. V jumpingu se umístila na 8. místě a v agility na 6. místě. Krásné umístění pro začínajícího závodníka. Martina soupeřila v kategorii závodníků - v jumpingu neuspěla, ale v agility skončila na krásném 1. místě.

Foto z akce zde.


26. 4. 2014 | Agility ukázka - Galerie Harfa, Praha

V sobotu jsme se vydali do hlavního města na střechu Galerie Harfa, kam jsme byli opět pozváni v rámci projektu "Pes v akci 2". V průběhu dne jsme měli několik ukázek běhů agility, kde jsme i přes omezený prostor vymysleli pokaždé nějaké nové sekvence. Na programu samozřejmě nemohly chybět ani prvky dogdancingu a jako bonus pro přihlížející děti, kterých bylo opravdu hodně, jsme zorganizovali dvoukolové KO závody, kdy proti sobě soupeřily vždy dvě děti, které měly za úkol překonat dráhu dvou skoček a jednoho tunelu. Ten, který byl v cíli první, postoupil do finále, kde bojoval o hlavní cenu, skládačky LEGO. Ani poražení nepřišli zkrátka, Galerie Harfa připravila několik cen útěchy a tak nikdo neodcházel bez úsměvu na tváři. Na závěr si přítomní mohli přijít pohladit všechny pejsky a vyzkoušet si sekvenci se svým čtyřnohým miláčkem, pokud ho měli s sebou.

Akce se opět velmi podařila, a to i díky skvělému počasí, neboť sluníčko se snažilo po celý den ze všech sil. Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další akce. 

Foto z akce zde.


19. 4. 2014 | Agility závod "O nejrychlejší tlapku"

V překrásném okolí, přímo pod hradem Točník, se konaly neoficiální závody v agility "O nejrychlejší tlapku", pořádané Osou 111. Přihlášeno bylo přes 100 týmů a náš klub rezprezentovalo 12 týmů! Připraveny byly 2 parkury, na jednom soutěžila štěňátka, pro která byly připravené 2 tunelové běhy a poté zde probíhala kvalifikace do závodu "O nejrychlejší tlapku" a současně na druhém parkuru soutěžili začátečníci a závodníci.

Náš klub se předvedl ve skvělé kondici, protože si z těchto závodů odvezl celkem 8 ocenění. Zajímavostí těchto závodů je jistě i to, že nejenže závodníci na 1.-3. místě získají medaile, ale zkrátka nepřijdou ani závodníci na 4. místě, kteří obdrží krásný pohár. Jde o tradici, kterou si OSA111 drží poněkolikáté a ke které je vedla jejich vlastní zkušenost se 4. místy, kdy opakovaně odjížděli ze závodů s bramborovou medailí, a tak se rozhodli na jimi pořádaných závodech oceňovat i krásné 4. místo.

Z našeho klubu si ve štěňátkách v tunelovém běhu doběhla Dáda s Roxy pro 3. místo. Poté přišli na řadu nezávodníci a Vendula s Osi zcela ovládly běh Agility, když získaly 1. místo a neméně úspěšné byly i v jumpingu, kde si doběhly pro pohár za 4. místo! Poté závodili závodníci, kde máme větší zastoupení a o skvělé běhy rozhodně nebyla nouze. Petra s Any si v Agility vyběhaly 1. místo, stejně jako Martina s Kerbym v kategorii MA. Následoval rychlý jumping, který v kategorii MA ovládl Martin s Bellou (1. místo) v závěsu týmu Martiny a Kerbyho (2.místo). Posledním oceněním se stalo 4. místo Martina s Bellou ze závodu "O nejrychlejší tlapku". 

Po dokončení závodu v Agility i Jumpingu byl připraven napínavý závod "O nejrychlejší tlapku". V tomto závodu byl pro začátečníky i závodníky připraven stejný jednoduchý parkur. V kategorii SA bylo 36 týmů, takže již samotný postup do finále byl velkým úspěchem. Z našeho klubu se do finále v kategorii MA probojoval Martin Koranda s Bellou a v kategorii SA Petra Nosková s Any.

Úspěšným týmům gratulujeme a všem držíme palce do dalších závodů a doufáme, že si to všichni užili!

Za náš klub děkujeme organizátorům závodů a těšíme se na další ročník.

Foto z akce zde.


13. 4. 2014 | Agilitní hraní na Brabcovně

V neděli jsme se rozhodli reprezentovat náš klub v Agilitním hraní na Brabcovně v Mrtníku. Ve skromné rodinné sestavě Martin+Debbie, Markéta+Ben a Marťa s Ronym (Renča zastávala funkci serviswoman) jsme dorazili na místo a plní očekávání obhlíželi terén. Na zahřátí byl tunelový běh, který zaběhl i Roník, a to jen s jedním odpočinkem na zádech a velmi pěkně. Potom kde se vzaly tu se vzaly Lenka & Lenka, které si odskočily z úspěšně zvládnutých canisterapeutických zkoušek a dodatečně se přihlásily na tunelový běh pro závodníky. Lenka se Semíkem si vyběhali krásné druhé místo a druhé Lence s Amy to šlo také moc pěkně. Po tunelech následoval jumping, kde zaperlila Markéta s Benem, když zvládli čistý běh a skončili tak druzí z celkových patnácti účastníků tohoto běhu! Závody jsme zakončili během agility, kde bylo zapotřebí nasbírat co nejvíce bodů, což se nám tak úplně nepovedlo, ale jinak jsme odjížděli moc spokojení. Pořadatelům moc děkujeme za úžasně strávený den. Organizace závodů, tratě i bufet byly na jedničku.

Foto z akce zde.


12. 4. 2014 | Ukázka na canisterapeutické víkendovce

Pomocné tlapky nás požádaly o ukázku psích dovedností a agility na canisterapeutických zkouškách. Nejdříve jsme předvedli něco málo sami - pár skoček, tunýlky, slalom a triky, práce s klikrem, "poslušnost", atd. Poté jsme pro zájemce zvolili formu veřejného tréninku. Mezi diváky se našlo i pár zkušených agiliťáků, ale většina viděla překážky poprvé. Bylo poznat, že canisterapeutičtí psi jsou naučení pracovat a nebát se nových úkolů, do všeho šli s odhodláním a chutí. Dokonce jsme v řadách úplných začátečníků odhalili i pár vyložených talentů.

Foto z akce zde.


5. 4. 2014 | 4. Rokycanská skočná

V sobotu se v Rokycanech na našem cvičáku uskutečnila v pořadí již 4. Rokycanská skočná. Startovní listina byla beznadějně plná již několik dní dopředu, předpovědi hlásily dobré počasí a tak se dala opět očekávat skvělá atmosféra a ještě lepší výkony jednotlivých týmů. Byli jsme moc rádi, že naše pozvání přija i starosta města Rokycany, pan Ing. Vladimír Šmolík. Jako první přišla na řadu již tradičně štěňátka, která si užila svůj speciální tunelový běh, poté své síly změřili junioři a dále klasické kategorie nezávodníků a závodníků, kteří absolvovali dva běhy - jumping a agility. Všichni zúčastnění ze sebe vydali naprosté maximum, bufet úspěšně dodával závodníkům energii a objektivy fotoaparátů zaznamenávaly skvělé výkony. Podle ohlasů se závody povedly na jedničku, organizace šlapala jako švýcarské hodinky a návštěvníci odjížděli s pocitem skvěle stráveného dne a s úsměvem na rtech ať už skončili na bedně nebo ne. Děkujeme všem závodníkům a těšíme se na Vás opět na podzim, tentokrát již při pátém ročníku. 

Foto z akce zde.


4. 4. 2014 | Intenzivka s Martinou Konečnou

V pátek po obědě jsme se ve složení Radek s Lucy a Rozárkou, Lenka s Terry a Soffi, Petra s Any a Martin s Bellou vydali do Mrtníku na intenzivní trénink s Martinou Konečnou. Protože bylo krásné, takřka letní počasí, vyrazili jsme o hodinku dříve a ještě před začátkem zašli vyvenčit psy do přilehlého lesa. Po druhé hodině odpolední, kdy byl plánovaný začátek, jsme pomohli místním s přípravou překážek a poté již začali pečlivě naslouchat všechny rady od trenérky. Celkem jsme běželi na několika sekvencích, kdy každá byla zaměřena na jiný prvek k protrénování. Když se začalo stmívat a odbila šestá hodina večerní, uklidili jsme překážky, sbalili všechny věci a příjemně unaveni a plní dojmů vyrazili doplnit nějakou tu energii do KFC. Byl to velmi příjemně strávený den se super lidmi ve společnosti pesanů, všichni jsme si ho maximálně užili a těšíme se na další akce. 

Foto z akce zde.


1. 4. 2014 | Akce "Hromádka"

Mnoho lidí v dnešní době vlastní nějakého toho domácího mazlíčka, často psa. Málokdy si však uvědomují, že jsou s tím vázené i určité povinnosti, např. uklízení psích exkrementů na vřejných prostranstvých. Městské parky, mnohdy i samotné chodníky poté nabídnou vskutku pestrou paletu výkalů všech tvarů, velikostí, stáří a konzistence. Díky těmto nezodpovědným páníčkům je poté vrháno špatné světlo i na nás, slušné a sbíravé majitele, i když pravda, jsme prozatím v menšině. 1. dubna na apríla jsme se rozhodli pro menší osvětu a vydali se se všemi našimi psy do centra Rokycan a za vyplnění stručného psího dotazníku jsme respondentům nabízeli sladké, čokoládové aprílové hovínko. Celá akce měla za cíl upozornit veřejnost na nutnost sbírání psích exkrementů a náš postoj k nezodpovědným majitelům psů, kteří se neostýchají zanechat psí dáreček prakticky kdekoliv.

Foto z akce zde.

  


30. 3. 2014 | První veřejný coursingový trénink

Přes zimu se nám konečně podařilo vyladit nový coursingový naviják, a tak po několika testech mohl přijít na řadu první veřejný trénink. Poslední neděli v březnu jsme se sjeli do Litohlav, kde jsme postavili trať a mezitím dorazili první účastníci. Dráhu si vyzkoušeli jak úplní začátečníci, kteří běželi jen krátkou rovinku, ale i ostřílení šampioni, kterým nedělala potíže ani dlouhá trať s mnoha změnami směru a členitým terénem. Počasí bylo téměř letní a nebýt toho, že se nám na úplný konec vybila baterka v navijáku, dopadl trénink na jedničku, všichni jsme si ho velmi užili a už teď se těšíme na další termíny, na které se již teď můžete hlásit i Vy!

Foto z akce zde.

  


22.-23. 3. 2014 | Halové závody O Kozinův čakan

Předposlední víkend v březnu jsme se vydali na letošní první závody, které se konaly v Horšovském Týně ve zdejší jezdecké hale. V sobotu jsme se sešli ve složení Lenka s Terry, Petra s Any, Lenka se Semíkem a dva závodní debutanti - Vendula s Osi a Radek s Lucy. Péťa si vyběhala 2x druhé místo, a to ve zkoušce SA2 a jumping open a Lenka se Semem krásné bramborové 4. místo ve zkoušce LA1. Ostatní běhy sice skončily DIS, ovšem všichni psi krásně reagovali a vypořádali se s novým prostředím, a proto nás diskvalifikace nikterak nemrzely a všichni jsme se těšili na druhý den závodů.

V neděli v našem týmu proběhlo jedno malé střídání, kdy namísto Venduly s Osi dorazil Martin s Bellou, kteří mimojiné získali předchozí den cenu pro nejhezčího voříška na výstavě v Praze. Petra s Any si zkušeně zopakovali včerejší druhé místo ve zkoušce SA2, Martin s Bellou si zajistili 2x třetí místo (zkouška MA2, agility open) a Lenka Teriérka s Radkem ovládli své kategorie ve zkouškách, když Léňa dovedla Terry na první místo v SA1 a následně svoji zkoušku LA1 vyhrál i Radek s Lucy.

Celý víkend byl velmi povedený a už se těšíme na další závody!  

Foto z akce zde.


8. 3. 2014 | Agivycházka na Kotel

Počasí jako v květnu, dobrá nálada a spousta psů. I tak by se dala charakterizovat jarní vycházka kolem vrchu Kotel. Nejprve jsme se vydali směrem k Rakové, kde jsme si u nedalekého rybníka opekli buřty, někteří hafani se vykoupali, určitá třída labužníků si pochutnávala na jakémsi zeleném produktu tlustého střeva zdejších vodních opeřenců a ostatní buď škemrali o kousek dobroty, nebo běhali za hračkou. Po posilňovací pouze jsme se vydali směrem zpět na Rokycany, ale tentokrát jsme pokračovali po lesní pěšině až do Kameňáku, kde se v místní hospůdce konala zabíjačka. No, někteří z Vás určitě tuší, že zde prostě musela proběhnout "tankovací" pauza č. 2. Mnoho z nás, jak lidí tak psů, by zde určitě ještě nějakou chvíli pobyla, ale museli jsme jít dál. Po místní cyklostezce jsme došli až do Rokycan, značně unavení, ale šťastní. Psiska i dvounozí účastníci si vycházku maximálně užili a už teď se všichni těšíme na podzim, kdy se vydáme na Březinu.

Foto z akce zde.


Nová nabídka kurzů!

Na tento rok jsme si pro Vás připravili několik různě zaměřených kurzů. Jako první z nich představujeme "Školu pro malé psovody", tedy kurz určený pro děti. Co se v něm naučí a jak bude probíhat? Vše se dozvíte po kliknutí na obrázek níže, v propozicích. Těšíme se na Vás!

Škola malého psovoda


Přihlašování na 4. Rokycanskou skočnou (5. 4. 2014) spuštěno!

Startovní listina zde.

4. Rokycanská skočná - přihláška, propozice


PF 2014


©2010 Agility Klub Rokycany
Designed by Web4Pet Powered by Panavis & QC