Archiv 2015

Vánoční přáníčko

Dostali jsme vánoční přáníčko od Měú Rokycany. Moc děkujeme :-).

PF Měú Rokycany


Vánoční focení (13. 12. 2015 )

Klubové vánoční focení - uznejte, že naše Jezulátko je boží! :-)

agirokyrajče.net

Kurz pro začátečníky (září - listopad 2015 )

Tady se můžete podívat na fotky z kurzu pro začátečníky s Vlaďkou Čištínovou:

agirokyrajče.net

Coursing (17. 11. 2015 )

Sváteční listopadový coursing:

agirokyrajče.net

Společná vycházka na Lopatu (8. 11. 2015)

Nedělní ráno bylo na rozdíl od zachmuřené soboty jako malované. Vše nasvědčovalo tomu, že by se výlet na Lopatu mohl vydařit. Přes malé počáteční zpoždění jsme se dostali na místo určení a vyrazili jsme s psiskama k nedalekému Kornatickému rybníku. Po tom, co se pejsci osvěžili ve vodě, jsme se vydali směrem k naučné stezce. Bohužel ale kvůli nepřístupnému terénu jsme se raději přesunuli svými dopravními prostředky přímo do výchozího bodu pod Lopatu. Naučná stezka nás dovedla do moc pěkného mechem porostlého lesa, kde se dříve nacházelo mohylové pohřebiště. Po tom, co Martiny Martin, nejzkušenější člen turistického družstva, důkladně prozkoumal snímek reliéfu daného místa, jsme se vydali do dalšího bodu stezky. Zdálo se být jisté, že nám neunikne jediný zajímavý bod. Psiska si v lese opět moc užila, hromadného prohánění a tahání klacků není totiž nikdy dost. Jak jsme si tak vesele pokračovali v cestě, míjejíce další stěžejní body, uniklo nám (vedoucímu výpravy), že odbočka na Neslívský rybník již byla nenávratně za námi. Také proto jsme se rozhodli, že už uděláme oheň a rozbalíme nebo i opečeme své svačiny. Pejskové měli co dělat, udržet se. Po psím skupinovém fotu jsme se vydali po trase vedoucí nazpět k Lopatě. Za chvilku jsme tam také byli a ti nevěřící z nás (včetně psů), kteří chtěli vidět onu Lopatu, vyrazili okamžitě na vrchol. Skutečnost, která nelze ani slovy popsat, předčila naše očekávání. Zjistili jsme, proč se Lopatě říká lopata…. - Tomáš -

agirokyrajče.net

Intenzivka s Radkem Hoštou (31. 10. - 1. 11. 2015)

... byla vydařená jako vždycky :-).

agirokyrajče.net

Podzimní Rokycanská skočná (28. 10. 2015)

Naše první oficiální závody... dostaly trochu nečekaně lehce mezinárodní rozměr :-), když startovní pole zpestřilo několik holanských závodnic. Ale doufáme, že se vše podařilo zvládnout bez zádrhelů a atmosféra byla stejně pohodová a příjemná, jako bylo zvykem na "neofkách". A závěr v poněkud potemnělém halloweenovém duchu nám snad odpustíte a zachováte nám svou přízeň :-). "Vypůjčené" Katce Chlustinové moc děkujeme za komentování závodů a také samozřejmě Tondovi Grygarovi za krásné parkury. Těšíme se zase na jaře!
A ještě dobrá zpráva na závěr: v charitativní hře "Pomocná ruka" pro pomoc pejskům v útulku v Borovně se podařilo vybrat 4 006,- Kč. Všem, kdo přispěli, moc děkujeme!

agirokyrajče.net

Coursing (24. 10. 2015 )

Za další fotky děkujeme Ireně Krejčíkové :-)

agirokyrajče.net

Závody ve Slaném (17. 10. 2015)

V sobotu 17. 10. 2015 jsme se v celkem hojném počtu - Matin s Debbí, Renča s Benem, Danča s Nessie, Lenka s Terry a Petra s Any a Fíbí - zúčastnili zkouškových závodů ve Slaném. Zastoupení jsme měli napříč kategoriemi od A0 po A3. Závody se konaly v pěkné nové koňské hale, parkury stavěla Alice Boháčová, takže byla radost si je zaběhnout. Někomu se povedly více, někomu o něco méně, ale všichni jsme odjížděli spokojeni po pěkně stráveném dni a o tom to je :-).

agirokyrajče.net

Mistrovství světa Itálie (8. 10. - 11. 10. 2015)

Když potřebujeme nasbírat nějakou inspiraci, tak netroškaříme - vyrazíme rovnou na mistrovství světa :-).

agirokyrajče.net

Dogdancingový seminář (28. 9. 2015)

Rozhodli jsme se zabrousit do dalších kynologických vod a uspořádali seminář v dogdancingu s rozhodčí a mistryní republiky Vandou Gregorovou. Příjemně nás překvapilo, kolik už toho - aniž bychom to úplně přesně tušili - umíme, poněkud nás uklidnilo, že od psovoda se žádné velké tančení neočekává :-), rozhodně jsme ale nasbírali spoustu nápadů, dobrých rad i inspirace do dalšího "blbnutí" s našimi čtyřnohými kámoši. Dogdancingu, třes se, ještě o nás uslyšíš! :-)

agirokyrajče.net

Kurzy pro začátečníky (11. 9. – 27. 11. 2015)

Od září opět otevíráme kurzy pro začátečníky s trenérkou Vlaďkou Čištínovou - podrobnosti >>.


Podzimní coursing (21. 9. 2015)

 

agirokyrajče.net

Den otevřených dveří domova Harmonie (19. 9. 2015)

Na závěr léta jsme se zúčastnili dne otevřených dveří Domova Harmonie v Mirošově. Agi-ukázku tvořil nejprve parkurový běh zahrnující všechny velikostní kategorie pejsků. Poté byla ukázka zaměřena na předvedení všech možných triků z kategorie dogdancingu. Divákům sestávajících z obyvatel domova, jejich příbuzných a z personálu se ukázka moc líbila. Pejskové byli vřele přivítáni a mnohdy pomuchlováni, za což byli šťastni oni i my.

agirokyrajče.net

Závody O Žabího krále v Břasích (25. 7. 2015) 

V sobotu 25. 7. jsme se vydali na neoficiální závody O Žabího krále v Břasích. Dařilo se nám, přivezli jsme si několik medailí. V prvním tunelovém běhu štěňat se na 2. místě umístila Barbora Berešová a Ace. V druhém běhu se již tolik nedařilo, ale i tak se umístili na 4. místě. Následoval jumping nezávodících, kde se ve velikosti L na krásném 1. místě umístila Renata Cibulková a Ben. 4. místo obsadil Martin Cibulka a Debbie. Ve velikosti S se na 7. místě umístila Drahomíra Hájková a Roxy, na 12. místě Alena Tománková a Nicky. V jumpingu závodících L patřilo 2. místo Barboře Berešové a Buddymu. Ve velikosti S se na 8. místě umístila Veronika Tománková a Roxy. Dále se běželo agility nezávodících, kde 1. místo obsadila opět Renata Cibulková a Ben. Díky těmto dvěma úžasným výsledkům získali titul Žabího krále v této kategorii. V agility nezávodících se na 2. místě umístil Martin Cibulka a Debbie. Ve velikosti S se na 4. místě umístila Drahomíra Hájková a Roxy. V běhu agility závodídích S obsadila Veronika Tománková a Roxy 7. místo. V otevřeném běhu L se na 1. místě umístila Barbora Berešová a Buddy. Ve velikosti S byla na 12. místě Veronika Tománková a Roxy. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na příští ročník těchto skvělých závodů. - Bára -

agirokyrajče.net

Coursing (15. 7. 2015) 

Tady jsou ještě fotky z prázdninového coursingu u Valentovského mlýna. Účastníci si tentokrát mohli přidat ještě zážitek v podobě příjezdu přívozem přes řeku Berounku :-).

agirokyrajče.net

Nové překážky (8. 7. 2015) 

agirokyrajče.net

Rokycanská skočná (28. 10. 2015)

Už se můžete hlásit na podzimní Rokycanskou skočnou - tentokorát nově jako oficiální závody s rozhodčím Antonínem Grygarem! - přihláška


Klubový tábor u Mloka (3. 7. - 6. 7. 2015)

Letošní tábor v krásném prostředí kempu U Mloka sliboval dopředu samá nej, ale počasí se rozhodlo naši oddanost agility řádně otestovat. V tak děsivých každodenních vedrech snad nikdo z nás ještě necvičil! Klobouk dolů před trenérem Radkem Hoštou, který dokázal na rozpáleném place nejen několik hodin denně ve zdraví přežít, ale hlavně nás naučit spoustu nových věcí a ještě zajistit dobrou náladu. Koupání v Berounce a večerní táboráky, korunované opékanou kýtou poslední večer, na táboře samozřejmě nemohly chybět. A taky jsme U Mloka viděli opravdického živého mloka! (skvrnitého :-) )

agirokyrajče.net

Agiliťáci na Berounce (27. 6. - 28. 6. 2015)

Jako každoročně nastal s posledním víkendem školního roku čas na trochu outdooru a ti z nás, kdo se nebojí, vyrazili na divokou vodu Berounku :-). Neodradilo nás ani sobotní deštivé počasí a odměnou nám byla krásná slunečná neděle a kuřecí hody U Potůčků. 

agirokyrajče.net

Mrtnické zkoušky na Brabcovně (20. 6. 2015)

Do Mrtníku jezdíme rádi :-). Tentokrát jsme spojili příjemné s užitečným a kromě fajn stráveného dne pomohli dobré věci - výtěžek závodů šel na pomoc pejskům z útulku. Medailová ocenění byla příjemný bonus navíc :-). Holky od Brabců, skvělý nápad! 

agirokyrajče.net

Coursing (14. 6. 2015)

Nezaháleli jsme ani v neděli a přichystali poslední předprázdninový coursingový trénink. Přes nepřestávající vedro to bylo moc fajn a doufáme, že ve stejně pohodovém duchu budeme pokračovat i na podzim :-).

agirokyrajče.net

Ukázka na výstavě psů v Rokycanech (13. 6. 2015)

I letos jsme na tradiční Podbrdské výstavu psů měli možnost předvést ukázky agility. Na pěkném velkém place se protáhli nejen naši psi, ale i řada účastníků výstavy přišla vyzkoušet, co agility obnáší. Palec nahoru všem, kdo se nenechali odradit vedrem a věnovali sobotu svým čtyřnohým miláčkům :-)

agirokyrajče.net

Závody o Plzeňského agiliťáka (6. 6. - 7. 6. 2015)

6. - 7. 6. se pořádaly závody O Plzeňského agiliťáka. I přes extrémní horka i deštivé počasí jsme se i s několika dalšími týmy vydali do Plzně. Byly to naše úplně první oficiální závody a myslím, že se povedly. V sobotu jsme si zaběhli pro 2. místo ve zkoušce a v neděli pro 1. místo. Myslím, že závody se skvěle vydařily a nejen díky krásné atmosféře, kterou tvořilo nespočet týmů, ale hlavně díky skvělé rozhodčí Jitce Marouškové, která celý víkend stavěla velmi pěkné parkury. Příští rok se určitě znovu vypravíme do Plzně na velmi pohodové závody. - Verča-

agirokyrajče.net

Agiden po děti (5. 6. 2015)

Za další fotky děkujeme Míše.

agirokyrajče.net

Závody agility Louny (23. 5. 2015)

Dne 23. 5. pořádali ZKO Louny benefiční s.o.s závod agility. Výtěžek z tohoto závodu putoval do psího útulku v Chomutově a Jirkově. Dále se vybíralo na nadační fond irského vlkodava, jehož zástupkyně se zřekla vybraného finančního obnosu ve prospěch útulku. Na tento s.o.s. závod vyrazily dva týmy ve složení Jana + Agátka - Agáta se poprvé zařadila do skupiny veteránů. Druhý tým tvořila Martina + Kerby, kteří závodili ve skupině pokročilých. Každý tým absolvoval dva běhy. Jana s Agátkou se umístili v obou bězích na 1. místě. Já s Kerbym jsem v 1. běhu získala 1. místo. Druhý běh se nám už tolik nevydařil, bohužel jsme se diskli. Závody v Lounech se nám velmi líbily, posloužily dobré věci a panovala zde příjemná přátelská atmosféra. Příští rok se do Loun určitě vrátíme :-). - Martina -

agirokyrajče.net

Víkend plný zkoušek (16. a 17. 5. 2015)

Kdo zná prostředí kempu Lido, potvrdí, že je tam krásně, zvláště když je voda v rybníce a sluníčko na obloze. Víkend v Mariánských Lázních se opravdu povedl, dokonce jsme konečně našli Zpívající fontánu a někteří z nás vždy na závěr dne sklidili i medailová ocenění. Móóóc gratulujeme vítězům a těm ostatním zúčastněným přejeme pro příště rychlejší nohy… - Lenka -

agirokyrajče.net

Coursing ve znamení náročnějších terénních podmínek (8. 5. 2015 )

Máme za sebou další úspěšné běhy v coursingu a šlo o opravdový trénink, protože tráva na louce nám povyrostla a tak menší chlupáče nebylo skoro ani vidět. Na výšku trávy jsme se zeptali i návštěvy z organizace Českého psa , a to oficiálního rozhočího p. Pavla Jeníka, který se přijel podívat, jak u nás coursingové běhy vypadají, a který nám řekl, že se coursing běhá i ve vyšší trávě. Návštěva p. Jeníka byla milá, dal nám několik rad z jeho letité praxe v coursingu, které se nám jistě hodí.
Jsme rádi, že i podle oficiálního rozhočího v coursing splňujeme podmínky pro to být tréninkovou základnou Českého psa a můžeme pokračovat v pořádání oficiálních tréninkových běhů v coursingu. Těšíme se na Vás 23.5.2015 nebo 14.6.2015. - Eva -

agirokyrajče.net

MR plemen - hlavně kokříků ;) (2. - 3. 5. 2015)

Pohodové závody, zajímavé parkury a pěkné prostředí v kombinaci s ideálním počasím to bylo MR plemen. Letošní ročník zažil nejsilnější účast kokrů za třináct let, kdy se mistrovství kokršpanělů koná. Startovalo bezmála 30 „kokrotýmů“ :) S Aničkou jsme se umístily na 5. místě. - Petra -
kokříci


Neoficiální závody Kaznějov (1. 5. 2015)

I přes deštivé počasí jsme se vypravili na neoficiální závody do Kaznějova. Atmosféra byla příjemná a bufet výborný. Dokonce na chvíli přestalo pršet a mezi mraky na nás vykouklo sluníčko. V Kaznějově se nám líbilo a den jsme si i tak krásně užili. Pokud jste zvědaví, jak jsme si vedli, koukněte na naše fotky nebo fotky ZKO Kaznějov. - Růža -

agirokyrajče.net

6. Rokycanská skočná (19. 4. 2015)

Letos jsme k soutěžním běhům přidali charitativní bazárek a agihru. Pro pomoc pejskům v útulku v Němčovicích se podařilo vybrat 5 320,- Kč a k tomu plný košík věcí. Všem, kdo přispěli, moc děkujeme!

agirokyrajče.net

Krutej coursing v Krutěnicích 12.4.2015

Jaro už je v plném proudu a my neleníme a dál se snažíme získávat další zkušenosti v coursingu. Vydali jsme se proto do Krutěnic u Klatov, podívat se na oficiální závody v coursingu pořádané NordCoursing clubem, který předvedl skvělou organizaci závodu a zajímavou trať. Bylo opravdu na co koukat. Den jsme si příjemně užili a dozvěděli se spoustu nových informací.
Tak šup šup, ať už je 8.5.2015, ať pustíme coursing a zúročíme nově získané informace :-). - Eva -

agirokyrajče.net

Agi ukázka 11.4.2015

Pár tunelů, pár skoček a jeden slalom stačil k narychlo zorganizované ukázce v Třemošné. I když jsme neměli moc času na přípravu, akce se zdařila a všichni zúčastnění byli spokojeni. Hlavní náplní bylo umožnit účastníkům canisterapeutických zkoušek vyzkoušet si překážky se svým psem a seznámit se tak se se zajímavým psím sportem.- Lenka -

agirokyrajče.net

Závody o nejrychlejší tlapku – Točník 11.4.2015

Jak jinak prožít krásnou jarní sobotu než spojit příjemné s ještě příjemnějším a vyrazit na závody. A tak jsme vyrazili do Točníku, vyzkoušet naší novou časomíru a přitom si trochu zazávodit. Časomíra dopadla na výbornou a my se také nemáme za co stydět :-). Jestli jste zvědaví kdo tam všechno byl a jak jsme dopadli, prohlédněte si fotky a budete mít jasno :-).- Renča -

agirokyrajče.net

Zkouška nové časomíry

Nejprve bychom chtěli moc poděkovat firmě KTA Technika, která nám věnovala úžasnou časomíru i se softwarem na vyhodnocování výsledků. Časomíra umožňuje start a cíl na jedné skočce, ale i cíl v jiném místě než je start. Vše jsme svědomitě odzkoušeli -> zařízení funguje se snímači bezdrátově s možností tisku výsledkové listiny a diplomů.
Po prvních pokusech doma, kde jsme plnili startovní listinu a učili se rozdělovat týmy do skupin, jsme se rozhodli vyzkoušet časomíru i v terénu (u nás na cvičáku). Všechno zatím funguje tak jak má, tak doufáme, že ani na naší skočné nezklame :-). - Renča -

agirokyrajče.net

První oficiální tréninkové běhy v coursingu máme úspěšně za námi! (4. 4. 2015 )

Jsme rádi, že byl o tréninkové běhy včetně jejich zápisu do karet zájem a doufáme, že se na dalším termínu coursingu 8.5.2015 zase sejdeme v hojném počtu.
Další termíny coursingu pro Vás již brzy připravíme a taky budeme doplňovat sekci Coursingu na našich stránkách, kde se dovíte například co Vás čeká od tréninkové karty v coursingu až k samotnému závodu.
Za další fotky děkujeme Ireně Krejčíkové. - Eva -

agirokyrajče.net

Kurz pro začátečníky

Otevíráme kurz pro začátečníky s Vlaďkou Čištínovou od 17. dubna. Více v oddíle Kurzy.


O Kozinův čakan (28. 3. 2015)

Tak jsme zahájili novou závodní sezónu v roce 2015. Sešlo se nás tam hned pět závodníků z Rokycan a potkali jsme taky spoustu známých. Závody v Horšovském Týně známe už z loňska a proto jsme se do haly těšili. Parkury stavěla Alice Boháčová a fakt se povedly. Někteří z nás sbírali medaile, koláče, diplomy i ocenění, jiní jen piliny ze země :-). Ale nálada byla výborná a všem se na závodech moc líbilo. Děkujeme všem za pěkný víkend a příště zase ahoj. - Lenka -

agirokyrajče.net

Jarní vycházka na Kotel (22. 3. 2015)

agirokyrajče.net

Rokycanská skočná

Agihrátky 6. Rokycanská skočná budou letos 19. dubna. Více v oddíle Rokycanská skočná


Coursingové běhy (7. 3. 2015)

Letošní první trénink proběhl 7. března.
Za další fotky děkujeme Ireně Krejčíkové.

agirokyrajče.net

NOVINKY v coursingu – pořádání oficiálních tréninkových běhů

Jsme rádi, že Vám můžeme sdělit čerstvou novinku týkající se coursingu. Zástupci našeho klubu se zúčastnili školení 14.2.2015 v Pelhřimově, kde se seznámili se základy pro pořádání oficiálních akcí v coursingu. Na základě tohoto se náš klub stal spolupracující tréninkovou základnou organizace Českého psa, která zaštiťuje coursing pro nechrty v ČR a náš klub tak může pořádat oficiální tréninkové běhy. Věříme, že oceníte možnost splnit si u nás tréninkové běhy a být tak o krůček blíž možnosti zúčastnit se oficiálního závodu v coursingu.
Více informací naleznete v sekci Coursing, kde jsou informace ze školení (příprava psa před během, po běhu, kdy můžete začít závodit a mnoho dalšího…).
Zájemci o coursing se již nyní mohou přihlašovat na tréninky, které se uskuteční: 7.3.2015, 4.4.2015 a dále 8.5.2015 (více v sekci Coursing). Těšíme se na Vás! - Eva -

coursing


©2010 Agility Klub Rokycany
Designed by Web4Pet Powered by Panavis & QC