Archiv 2013

 

21. 12. 2013 | Vánoční besídka

Poslední sobotu před Vánoci jsme na cvičáku uspořádali již tradiční vánoční besídku. Hlavním bodem programu bylo několik agiher, které se psovod, vyzbrojen originální přikrývkou hlavy, snažil se svým čtyřnohým kolegou co nejpřesněji splnit. Při první hře si každý vymyslel na postaveném parkuru svou trasu tak, aby za překonání jednotlivých překážek nasbíral co nejvíce bodů, ovšem přesně po 30 sekundách se tým musel vydat do finiše, který tvořily čtyři pevně dané překážky, které musely být překonány maximálně do 10 vteřin od uplynutí půlminutového limitu. Následoval čas pro psovody, neboť při další hře měli za úkol (mezitím co psi probíhali v tunelu) poodhalit všem svůj taneční talent, což bylo především pro majitele rychlých psů trošku problémem. Další disciplínou byl tunelový běh se stažením psa mezi dva vedle sebe ležící tunely. Ovšem poslední úkol byl více než pikantní! Trenérka Vlaďka si na nás přichystala test ovladatelnosti psa, který byl nucen aportovat buřta! Ačkoliv jsme všichni počítali s tím, že se hafani leda tak pěkně nadlábnou, většina psů odololala vyhlášeným a osvědčeným mirošovským špekáčkům a aport donesla! Poté jsme již nechali psíky, aby se vyblbli se svými kamarády a my si mezitím předali drobné dárečky, které potěšily každého z nás. Besídka se nesla ve více než příjemné předvánoční atmosféře a byl to skvěle strávený den. Přejeme všem krásné Vánoce a úspěšné vykročení do nového roku!   

Foto z akce zde.


30. 11. 2013 | Podzimní vycházka

Na letošní podzimní vycházku jsme se vydali z Rokycan do Klabavy a na Vršíček. Počasí bylo chladné, takže rukavice a čepice byly nutností. Hlavně, že nepršelo :-) ! Hafani celou dobu běhali jako o závod a v očích jim svítily jiskřičky štěstí, že se můžou prohánět mezi sebou a nebo si jen tak čuchat, co se jim líbí. V Litohlavech na hřišti jsme si opekli buřty, trochu jsme se ohřáli a pokračovali dále v cestě. Nohy a packy nás nesly ještě přes rokycanskou stráň, kde jsme viděli náš cvičák z výšky a poté jsme došli na rokycanské náměstí, kde jsme zkontrolovali Lídu s Janou, které prodávaly na vánočních trzích. Byla to hezky strávená sobota s fajn lidmi a pejsky.     

Foto z akce zde.


2.-3. 11. 2013 | Intenzivka s Radkem Hoštou

O víkendu jsme si zopakovali trénink s Radkem Hoštou. Rozhodli jsme se ještě před zimou zapracovat na svém vedení psa a odstranit některé špatné návyky. Radek trpělivě opravoval naše chyby a jeho rady jsme se snažili si dobře zapamatovat. Často říkal: "Nemávej rukama, naznač směr pohybem ramen i nohou, odlož psa na startu, neotáčej se a věř mu, nespěchej a neutíkej mu, neodpojuj se" a podobně. Každý dostal šanci vyzkoušet si a případně i opravit běh. Ale hlavně náš trenér nešetřil chválou a pozitivní motivací. Navzdory špatnému počasí se celým víkendem nesla dobrá nálada. Za to díky Radkovi a všem zúčastněným a těšíme se na příště.

Foto z akce zde a zde.


26. 10. 2013 | Strakonice - Memoriál Věry Bůbalové

V sobotu jsme se ve složení Petra s Aničkou a Martin s Bellou vydali na dvojzkoušky do Strakonic. Protože jsme tam jeli poprvé, vyjeli jsme raději dříve - co kdyby jsme cestou bloudili :-) Na vzdory husté mlze, která nás provázela celou cestu, jsme na místo určení, tedy ZKO Strakonice, trefili bez zaváhání. Na cvičáku byla mlha snad ještě hustější než po cestě. Pomalu nebylo vidět z jedné strany parkuru na druhou. Když už jsme byli na místě s předstihem, v klidu jsme se posadili (čtyřnožky se uložily) a sledovali dění na parkuru a bavili se vtipnými hláškami pana Spolka, který ten den posuzoval. Zkoušky před námi byly rychle odběhány a na řadu přišli A2, tedy my. Klid nás přešel hned po prohlídce zapeklitého parkuru se spoustou záludností. Po běhu jsme věděli proč, já s Any jsme skončily na 6. místě a Martin s Bellou měli DIS. Mlha se rychle zvedla a na druhý běh už bylo krásně slunečno, což nám asi pomohlo. Běhy dopadly o poznání lépe. Já s Any jsme se umístily na 3. místě, Martin s Bellou zaběhli krásný čistý běh, za který si zasloužili 1. místo. Doběháno bylo brzy, a proto jsme se rozhodli zajít se podívat na Strakonický hrad a do blízkého parku, kde se čtyřnohé holky shodly, že měly ještě málo naběháno. A tak si uspořádaly mezi sebou velkou honičku v hromadě listí. Poté, co se čtyřnožky dostatečně znavily, jsme sedli do auta a vydali se domů. 

Foto z akce zde.


VIDEO | Coursing (Agility tábor na Monínci)

Odkaz na YouTube                                              


13. 10. 2013 | 3. Rokycanská skočná

Dne 13. 10. 2013 jsme pořádali již třetí ročník oblíbené Rokycanské skočné. Kapacita závodících týmů se rychle a snadno naplnila a my se tak mohli těšit jak na známé tváře, tak na nové týmy, které se k nám na podzim vydaly ukončit letošní závodní sezónu. Zpočátku to vypadalo na déšť, spadlo však jen pár symbolických kapek štěstí a následně vykouklo sluníčko, které vydrželo po celý den. Nově jsme zařadili kategorii juniorských běhů, ve které se představili ti nejmenší talentovaní handleři se svými čtyřnohými parťáky. Následovaly tradiční kategorie nezávodníků a závodníků a jejich běhy v jumpingu a agility. Všichni zúčastnění se snažili předvést ten nejlepší výkon a hlavně se běhy užívali, což je hlavní. Když se zrovna neběhalo, byl připraven bufet, ve kterém si každý našel sousto přesně dle své chuti a děti si mezitím mohly zaskákat na trampolíně. Pro vítěze čekaly krásné ceny a ještě krásnější medaile, které letos doznaly zcela nové podoby. Děkujeme všem zúčastněným, Vlaďce Čištínové za posuzování a těšíme se na Vás opět na jaře, kdy plánujeme již 4. ročník. 

Foto z akce zde a zde.


12. 10. 2013 | Agility ukázka v galerii Harfa

Akce pojmenovaná PES V AKCI probíhala v Praze v galerii Harfa a byla věnovaná dětem. Vše se odehrávalo na střeše nákupního centra a my jsme dětem představili agility, psí triky a dogfrisbee. Po naší ukázce si děti mohly zkusit zaběhnout s hafanama lehký parkur a za velkou snahu byly odměněny cenami, které jim předal Alexandr Hemala, moderátor celé akce. Další ukázkou byla sportovní kynologie. Poslušnost a obrany se líbily všem přihlížejícím a výkon ohodnotili velkým potleskem. Celá akce se moc povedla a děti měly hroznou radost, když si mohly na závěr všechny hafany pohladit a dát jim nějakou tu psí dobrůtku, kterou naši miláčci neodmítli. 

Foto z akce zde.


25.-29. 9. 2013 | Agility tábor Monínec

Na konci září jsme se ve složení Radek s Lucy, Martin s Bellou, velká Lenka se Semem, malá Lenka s Terry, Soffi, Amy, Petra s Any a Eva s Enny a Esme vydali již po několikáté na náš oblíbený tábor na Monínec. Přivítalo nás spoustu známých tváří z celé republiky, jak psích, tak lidských. Několik dnů jsme poctivě 2x denně trénovali a opět se dozvěděli a naučili tolik nových věcí, že nám jejich procvičování vydrží nejspíše až do dalšího táborového termínu, který je na jaře. Poslední den nám trenérky přichystaly tradiční sranda závody, které byly letos pojaty ve stylu skupinové štafety. To však zdaleka nebylo vše! Mimo agility tréninků byla celý týden možnost coursingových běhů a protože zájem byl obrovský, tak po agi závodech následovaly i závody coursingové. Všichni jsme si tábor opět skvěle užili a už teď se těšíme na jaro, co si na nás trenérky připraví tentokrát. Díky!   

Foto z akce zde.


21.-22. 9. 2013 | IX. ročník Pragil - Mrtník

Závody v Mrtníku probíhají na krásném místě, se super atmosférou a moc dobrým bufetem. Celý víkend sliboval plno zážitků a také to tak bylo! Rozhodčí Antonín Grygar postavil běhavé parkury s technickými úseky a nebylo nouze ani o pasti. Sobotní den utekl jako voda a my odjížděli domů plni dojmů a radosti, že jsme si zvládli vyběhat nějaká ta umístění na stupních vítězů. Nedělní ráno bylo na rozhýbání horší, ale po první prohlídce jsme již byli probraní a správně nabuzení. Celý den utekl velmi rychle a my si opět vezli domů nějaké ty ceny, ale i krásné DIS. Víkendové závodění bylo super a už se těšíme na další závody u Brabců.   

Foto z akce zde.


7.-8. 9. 2013 | Závody na Doubravce - Memoriál Jolany Troppové

V pořadí již druhé závody v tomto roce na Doubravce jsme si nemohli nechat ujít. V sobotu bylo od rána krásné počasí a běhalo se nám krásně. Petra s Any reprezentovaly náš klub v tom nejlepším světle a vyběhaly si 1. místo, 2. místo a v součtech 1. místo v kategorii SA2.

V neděli jsme přijeli i s pánskou posilou, Martinem. Začínalo se s agility open, kde jsme si všichni, kromě Petry, která skončila na 4. místě, vyběhali DIS, ale pak přišly na řadu zkoušky a v nich už jsme si vedli lépe. Petra s Any dosáhly na 1. místo v SA2, Martin s Bellou na 1. místo v MA2 a Lenka s Terry na 2. místo v SA1. Napumpování adrenalinem jsme vyrazili na poslední běh, kterým byl jumping open. Radost nás hned přešla, opět 3x DIS. Nejspíše už jsme se těšili domů a dělali chyby, kterým jsme se pak jen smáli. I přesto to byl pěkný víkend s fajn lidmi a hlavně s našimi hafany.

Foto z akce zde.


31. 8. - 1. 9. 2013 | Intenzivka s Radkem Hoštou

Blížil se konec prázdnin a my jsme přemýšleli, jak se s nimi co nejlépe rozloučit. Rozhodli jsme se pro uspořádání intenzivky s Radkem Hoštou, tedy výborným závodníkem a neméně uznávaným trenérem. Sešli jsme se téměř v kompletním počtu + přijelo i pár přespolních lidiček, i proto panovala po celý víkend výborná atmosféra a kdo zrovna netrénoval, rozhodně se nenudil. Radek si pro nás připravil několik parkurů, na kterých jsme si procvičovali různé způsoby vedení. Myslím, že na prvek 'Píchni Radka, příběh rytíře' dlouho nezapomeneme. I když to s námi občas neměl lehké, dokázal Radek každému individuálně poradit dle jeho momentálních schopností a posunout jej o obrovský krok kupředu. Všichni jsme si víkend užili, získali mnoho nových tipů a zkušeností a stylově se tak rozloučili s prázdninami.

Foto z akce zde.


3. Rokycanská skočná - propozice, přihláška

3. Rokycanská skočná - propozice, přihláška


27. 7. 2013 | Neoficiální závody "O žabího krále", Břasy

Počasí v den závodu bylo přímo pekelné, po celé ČR se lámaly teplotní rekordy, ale nás to přeci nemohlo odradit. Přestože šlo o první závody pořádané klubem OSA Žabka, vše bylo perfektně připravené. Vzhledem k počasí byl pro pejsky připraven bazének na ochlazení a o páníčky bylo skvěle postaráno v podobě palačinek a studeného pití. Soutěžící byli rozděleni do kategorie štěňátek, nezávodníků a závodníků. Pro štěňátka byly připraveny dva tunelové běhy a pro nezávodníky a závodníky závod v jumpingu, agility a na závěr se bylo možné přihlásit do otevřeného běhu. Náš klub v tomto závodě reprezentovala Eva s dalmatinkou Enny, které běhaly v kategorii nezávodníků. Šlo o jejich první závod, v jumpingu si vyběhali krásné 2. místo, v agility 5. místo a celkově 2. místo v součtech. Atmosféra celé akce byla velice příjemná a příští rok se jí určitě rádi znovu zúčastníme. 


27. 7. 2013 | Mrtnické dvojzkoušky          

Bylo velké horko, když jsme se jednoho rána vydali na oficiální závody do Mrtníku. Jeli jsme v dámské sestavě a jen jeden chlap, čtyřnohý Kerby. Parkury stavěla Alice Glöcknerová a byly moc pěkné, nechyběly ani technické úseky, ani rovinky. Do běhů jsme dali všechny zbylé síly a vyběhali si krásná umístění. Petra s Any 2x 1. místo, Martina s Kerbym 2. místo, Lenka s Terry 3. místo a Jana s Agáthou 4. místo. Pořadatelé Brabci měli vše krásné zařízené. Občerstvení, ochlazení psů i páníčků bylo super. Prostě i v tom hrozném vedru to byla krásně strávená sobota.

Foto z akce zde.


20.-21. 7. 2013 | Dobříš - Non-stop Agility Cup Dobříš 2013          

O festivalu psích sportů v Dobříši nám řekla kamarádka Nicola, která běhá canicross a my ani na chvilku neváhali. Vyrazili jsme už v pátek, abychom měli čas si vše prohlédnout. Večer jsme vyrazili na výbornou pizzu a pak do hajan, abychom načerpali síly na náročný víkend. V sobotu už nás probouzelo sluníčko, které nás doprovázelo skoro celý den. Poprvé jsme běhali na umělé trávě a hafanům i nám se to moc líbilo. Parkury stavěla finská rozhodčí Sari Mikkilä. Zaběhli jsme jak čisté běhy, tak běhy s chybami a dni nějaké té odmítačce jsme se nevyhnuli. Chvilku volna jsme strávili díváním se a získávání informací o dalších psích sportech. K vidění byl také sport dogfrisbee a IPO. Frisbee se nám moc líbilo a určitě si pořídíme nějaké disky a začneme také trochu pronikat do tajů tohoto sportu. V neděli nás sluníčko nešetřilo a odpoledne byla na parkuru dokonce necelých 40°C. Odběhali jsme si své běhy a poté běželi do zámeckého parku fandit Nicole při závodu v canicrossu. Byl to skvělý zážitek a psi sršeli nadšením. Celý víkend jsme si moc užili a pořadatelům patří velký dík za organizaci a skvělou atmosféru celého víkendu!

Foto z akce zde.


Martina s Bellou jen tak něco nezastaví, trénují za každé situace! Smile  


4.-7. 7. 2013 | Klubový agility tábor                         

Tábory jako takové jsou vždy zárukou srandy a dnů plných agility. Není proto divu, že s blížícím se datem klubového agility tábora stoupala i naše nedočkavost. Opět jsme se sešli v nedalekém kempu v Habru, kam jsme tentokrát dorazili již den předem v podvečer, abychom se od rána mohli naplno věnovat tréninkům. Již s příjezdem naší trenérky Vlaďky, se kterou přijelo ještě pár dalších lidiček, bylo při pohledu na její šibalský úsměv jasné, že si pro nás opět připravila šťavnaté parkury. My jsme se však nedali zaskočit a př běhu občas vystřihli i nějakého toho žabáčka či kozlíka (záleželo na přání trenérky). Nejspíše si říkáte, že jsme museli být po dvoufázovém tréninku unaveni, ale co by to bylo za tábor bez večerů u ohně? Táboráky patřily ke každodennímu rituálu, kdy jsme se všichni sešli a bujará zábava mohla vypuknout. 

O večerech však probíhaly i poučné přednášky. Hned první den nám pan Toman vysvětlil, jak se cvičí pes pro službu u policie. Povídání bylo velmi poutavé, dozvěděli jsme se mj. metodiku výcviku, čeho všeho je pes schopný a následně shlédli i ukázku základní poslušnosti. Druhý večer nás navštívila Nicol Marešová, věnující se canicrossu, bikejöringu a scooterjöringu na vrcholové úrovni. Kromě základních informací o jednotlivých disciplínách bylo velmi zajímavé slyšet, jak je potřeba se starat o psa mimo závody, aby podával své nejlepší možné výkony. Po teoretické části přišla na řadu část praktická. Nicol totiž přivezla své dva hafany, kolo, koloběžku a veškeré potřebné vybavení. Mohli jsme si tak vše vyzkoušet na vlastní kůži s pomocí vrcholového psa. Poslední večer se týkal přednášky o vystavování psů, o kterou se postarala Natálka Králíčková, která je v této disciplíně velmi úspěšná. Možná si říkáte, co je na tom tak těžkého - přijdu, proběhnu se se psem a podle vkusu rozhodčího to buď vyjde, nebo ne. Není to tak lehké. Dozvěděli jsme se mnoho důležitých rad a detailů, které můžou rozhodnout o úspěchu, či neúspěchu.

Všem přednášejícím děkujeme za ohromný přísun informací, praktické ukázky a ochotu podělit se o zkušenosti. Tábor jsme si všichni moc užili, sešla se opět skvělá parta lidiček a už teď se moc těšíme na další.      

Foto z akce zde.


28.-30. 6. 2013 | Agiliťáci na Berounce                 

Tak jako loni jsme i letos před začátkem prázdnin vyrazili na vodáckou výpravu. Letos se k odvážným přidal ještě Radek s Lucy. Začínali jsme pátečním táborákem a přespáním v kempu U Votrubů. Celý víkend bylo takřka ideální počasí, ani horko ani zima. Někteří odvážní se tak cestou stihli (dobrovolně) vykoupat, zatímco jiní nesundali ani mikinu. Hafanům se cestování lodí moc líbilo, takže poslušně seděli a užívali si výhledu. Když to šlo, přelézali v rámci soulodění na ostatní lodě, dopřáli si tak menší agility přípravu. Po cestě jsme se naučili nový jazyk, který je inspirovaný samotnými opičáky a především hlavní opičák Martin a Čita Petra se v něm zdokonalili na úroveň profíků. I díky trénovaným bicepsům háčka Danči jsme se splavili až do Hřešihlav. Celý víkend jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme na další společné akce.

Foto z akce zde.


VIDEO - Neoficiální závody v Kaznějově

Odkaz na YouTube


VIDEO - 2. Agiden pro veřejnost


23. 6. 2013 | Neoficiální závody v Kaznějově

O první letní neděli jsme se vydali na historicky první kaznějovské neoficiální závody. Počasí bylo spíše aprílové, než letní - chvilku pršelo, chvilku svítilo sluníčko, teplo střídalo zimu, ale nic z toho náš nezastavilo a kde jsme startovali, tam jsme brali umístění na bedně.

Jako první se předvedla štěňátka, která běžela dva tunelové běhy, jenž se sčítaly. Na 1. místě se umístil Radek s Lucy a v těsném závěsu, na 2. místě, Lenka s Amy (oba čisté běhy).

Následoval běh nezávodníků, kde si ocenění vybojovala Ivetka s Kessi, když v jumpingu skončila na krásném 3. místě a v agility na ještě lepším 2. místě. Ivetka statovala v kategorii nezávodníků vůbec poprvé, takže obrovský úspěch! Hned na to se na parkuru proháněla Lenka se Soffi a vyběhali si skvělé 1. místo v jumpingu a 3. místo v agility.

Jako poslední se představili závodníci. Petra s Any jsou již na bedně jako doma, což dokazuje 1. místo jak v jumpingu, tak v agility. Naším čerstvě závodnickým týmem v kategorii S byla Jana s Agathou, která ukořistila 3. místo v obou bězích. Jediný rokycanský tým v kategorii M, ovšem neméně úspěšný - Martina s Kerbym, skončil na obou parkurech na 2. místě.

Nedělní dopoledne jsme si všichni moc užili a již teď se nemůžeme dočkat dalších akcí.

Foto z akce zde.


16. 6. 2013 | 2. Agiden pro veřejnost

V neděli náš klub pořádal v pořadí již druhý Agiden pro veřejnost. V areálu našeho cvičáku jsme si pro přihlížející připravili ukázkový parkur, na kterém jsme předvedli všechny typy překážek a samozřejmostí byly ukázkové běhy se vším všudy. Dalším prvkem Agidne byly psí triky, neboli dogdancingové prvky. Protože dorazilo i spousta malých dětiček, opět jsme se rozhodli zařadit tzv. živý tunel (děti stojí za sebou s roztaženýma nohama), který patří k oblíbeným prvkům. Děti, jak známo, mají mnoho energie, a tak se na chvilku staly psem, který překonává různé překážky a proběhly si tak parkur v kůži čtyřnohých sportovců.    

Foto z akce zde.


15. 6. 2013 | Agility ukázka na dětském dnu v Bušovicích

Hasiči z Bušovic pořádali dětský den a požádali nás o ukázku. Naši hafani mají děti moc rádi a tak jsme pozvání přijali. Počasí bylo krásné a přilákalo spoustu rodičů s dětmi. Ukázali jsme jim pár běhů, triky a také jsme nechali děti, aby si s pejsky vyzkoušeli běžet. Dalším překvapením pro děti bylo, když udělaly ze svých nohou tunel a hafani probíhali skrz. Celá ukázka se povedla, děti byly spokojeny a my rádi, že nás do Bušovic pozvali.

Foto z akce zde.


9. 6. 2013 | Intenzivka s Radkem Hoštou

Na Doubravku jsme vyrazili načerpat rady a nové zkušenosti. Počasí se podařilo, celý den svítilo sluníčko. Vedro se dalo vydržet, protože jsme si zalezli pod stromy do stínu a tu chvíli na parkuru jsme vždy zvládli. Hafani byli moc šikovní a my se jim to snažili nekazit. Smile Radek se nám snažil ukázat přesné vedení psa, které zkracuje oblouky, je moderní a efektivní. S každým týmem měl úžasnou trpělivost a řešil vše s každým zvlášť, jen podle jeho zkušeností a možností. Za všechny rady mu moc děkujeme, byla to skvěle strávená neděle.

Foto z akce zde.


8. 6. 2013 | Agility ukázka na 48. Podbrdské výstavě psů v Rokycanech

V sobotní den se v Rokycanech konala tradiční výstava psů, na kterou jsme byli pozvání i my, abychom předvedli ukázky agility a zpestřili tak výstavní program. Měli jsme vyhrazen celkem velký prostor, nic nás tedy neomezovalo při stavbě parkuru. Krátce po dokončení všech příprav jsme rozcvičili pesany a následně proběhli několik sekvencí - to již za přítomnosti přihlížejících lidí. Protože ani naši psi nejsou na baterky a potřebují odpočívat, měli přítomní lidé možnost si se svým pejsek vyzkoušet nějaké překážky - nejčastěji tunely, zdatnější si zaběhli kratší sekvence. Na to, že se většina týmů ocitla na agility parkuru poprvé, byli všichni moc šikovní a z pejsků sršelo nadšení. Po celý den jsme si pečlivě zapisovali jednotlivé výkony a na konci jsme vyhodnotili nejšikovnější týmy z řad dospělých i dětí, kteří od pořadatelů výstavy dostali i nějaký ten pohár. Ukázku jsme si všichni moc užili a doufáme, že se s některými týmy uvidíme při výcviku na našem cvičáku.

Foto z akce zde.

 


Agiden pro děti - video


Povodně 2013

Už nějakou tu dobu stále prší a prší, což si pomalu začíná vybírat svou daň. Jelikož je náš cvičák hned u rozvodněné řeky Klabavy, pro jistotu jsme nařídili evakuaci ohrožených překážek, což se nakonec ukázalo jako dobrý nápad. Řeka se sice naštěstí doposud nevylila, zato na place se nám utvořila obrovská 'louže', která se nadále zvětšuje. Doufejme, že se situace brzy uklidní, v opačném případě zveme všechny příznivce na vodní pólo a aquagility. Smile

Odkaz na video z 1. 6. 2013 cca 19:30 - http://www.youtube.com/watch?v=Jrd2YrMvgGg

Další ranní fotografie z 2. 6. 2013 najdete ve fotogalerii - ostatní.

 


30. 5. 2013 | Agiden pro děti

Na čtvrteční den jsme si pro všechny děti připravili speciální akci 'Agiden pro děti'. Během celého dne nás navštívilo velké množství dětí z místních školek a posádky z družin, kterým jsme předvedli spoustu běhů na parkuru, sranda závody dvojic a nesměla chybět ani přehlídka psích triků. Děti byly úžasné, na konci se rády pomazlily se čtyřnohými hrdiny a na památku dostaly drobné dárky.

Na cvičáku jsme se sešli v téměř kompletním složení, všichni jsme si to užili, hafani byli rádi, že mohli tolikrát běžet přes překážky, při předvádění triků se mohli přetrhnout - jakoby se chtěli vytáhnout, co všechno už umí. Smile


Pozvánka na druhý Agiden

V neděli 16. 6. pořádáme již druhý Agiden, kde vám nabídneme ukázky agility a psích triků. Přijďte se pobavit i vy a užít si tak nedělní dopoledne ve společnosti čtyřnohých kamarádů! Začínáme v 10:00 na našem cvičáku. Občerstvení bude zajištěno!

 


25. 5. - 26. 5. | Mrtník - Top outdoor cup 2013, dvojzkoušky a jumping

Poslední květnový víkend jsme se zúčastnili Top cupu a dvojzkoušek v Mrtníku u Kaznějova s rozhodčím Antonínem Grygarem. V sobotním Top cupu bojoval Matin s Bellou, na nedělní dvojzkoušky přijela posila Jana s Agáthou a Martina s Kerbym. Počasí nám moc nepřálo. V sobotu byla sice zima, ale sprchlo jen párkrát ke konci závodů. Neděle byla ještě chladnější, ale hlavně propršenější, kdy padaly kapky od rána do večera - bez ustání. Hned prvním závodem byl Jumping Open, kde Bella zazářila a s neuvěřitelnou rychlostí získala 1. místo, ve zkoušce A1 3. místo a probojovala se tak až do finále. Vyvrcholení Top cupu se běželo na mokrém terénu, ale i tak Martin s Bellou vybojovali celkově skvělé 3. místo!

Druhý den následovalo zkouškové vodní polo, do kterého se, po ranním přeměření, zapojila i čerstvě oficiální závodnice Agátha. Parkury byly běhavé, místy s technickými pasážemi. Nevypadaly příliš náročně, ale i tak si na nich velké množství týmů vylámalo zuby. Jana s Agáthou nakonec vybojovaly 3. místo ve zkoušce A1, Martin s Bellou triumfovali ve zkoušce A2, kde získali 1. místo. I přes nepřízeň počasí jsme si závody užili, hlavně díky dobrému zázemí Brabcovny, pěknému prostředí a kvalitnímu terénu.


18. 5. - 19. 5. 2013 | Mariánské Lázně - Víkend plný zkoušek

O víkendu jsme vyrazili s našimi pejsany na oficiální závody ve složení velká Lenka, malá Lenka a Petra. Sobotní dopoledne nám téměř celé propršelo a v důsledku toho byly závody přesunuty na blízkou písečnou pláž. Nejdříve jsme se toho povrchu všichni trochu obávali, ale plážové agility bylo fajn. Po obědě se počasí umoudřilo a až do odjezdu nás provázelo jen sluníčko. Parkury stavěla Alice Glocknerová a byly moc pěkné a běhavé. Do běhů jsme dali všechny síly a získali i medaile. V sobotu malá Lenka s Terry 3. místo v SA1 a Petra také 3. místo v SA2. V neděli malá Lenka s Terry 1. místo v SA1 a Petra s Any 2. místo v SA2 a 2. místo v jumpingu. Celé závody jsme si všichni moc užili, byli jsme v krásném prostředí přímo u vody a naši hafani si i báječně zaplavali.


11. 5. 2013 | Agility ukázka ve Vojenském muzeu v Rokycanech

Organizátoři oslav osvobození nás požádali o ukázku agility v rámci jejich programu. Přihlížejícím jsme představili tento psí sport a také je seznámili s činností našeho klubu. Na ukázku jsme měli docela malý prostor, se kterým jsme si poradili, ale s počasím už ne! Po celou dobu ukázky hodně pršelo, takže jsme všichni byli mokří jako vodníci. Nevzdali jsme to, a diváci nás odměnili svým potleskem. Trochu mokrá zkušenost pro nás i hafany!

 


30. 4. - 5. 5. 2013 | Agility tábor s coursingem Monínec

Do Monínce jsme se tentokrát vydali ve složení Velká Lenka a Sem, Malá Lenka se Soffi a Terry, Petra s Any, Martin s Bellou a Radek s Lucy. V Monínci panuje skvělá pohoda, takže o zábavu a spoustu legrace nebyla nouze. Při trénincích nám daly trenérky do těla, ale jsme za to rádi. Procvičili jsme si přesné vedení psa a vše, co potřebujeme dopilovat. Po tréninku jsme mohli vypustit hafany na coursingovou trať, aby si vyvětrali hlavy. Všem se hon za kořistí, "střapcem", moc líbil. Po večerech se o zábavu starala Velká Lenka, která vymyslela krásné společenské hry, při kterých jsme se hodně zasmáli. Tábor jsme si všichni moc užili a těšíme se na podzimní setkání.


27. 4. 2013 | Oficiální závody Jarní pohár Václava

Závody konané v Plzni - Křimicích reprezentoval za Agility klub Rokycany Martin Koranda s Bellou. Je to skvěle sehraný tým, a tak jsme už dopředu tušili, že přivezou nějakou tu medaili.Smile Všichni jsme jim drželi palce a vyplatilo se - Martin s Bellou vyběhali ve zkoušce MA1 2. místo a v agility open 1. místo. Jsme na ně velmi pyšní a moc gratulujeme!                         

 


20. - 21. 4. | Oficiální závody O Plzeňského agiliťáka

Závody konané na Doubravce byly plné nervozity a očekávání. Vyrazily jsme v dámské sestavě: Petra, Lenka a Martina. V sobotu nám počasí moc nepřálo, ale zvládly jsme to a při bězích úspěšně rozhýbaly zmrzlé končetiny.Smile Petra s Any si vyběhaly 3. místo a jely jsme domů do tepla. V neděli nás již od rána provázelo sluníčko a to se projevilo i na náladě všech účastníků. Běhalo se suprově, parkury byly pěkné a hafani překypovali energií, takže jsme měly co dělat, abychom ukočírovaly jejich nadšení.Smile Nakonec se nám běhy povedly a Lenka s Terry si vyběhaly 2. místo. Stříbrnou medaili a navíc diplom za "ROZVÁŽNÉHO PSA" získala Martina s Kerbym - nikdo tak neodjel s prázdnou. Víkend byl náročný, ale moc jsme si ho užily a jsme rádi, že jsme získaly spoustu zkušeností, které se nám při dalším závodění budou určitě hodit!

 


 

13. 4. 2013 | Neoficiální závody O Nejrychlejší tlapku                                        

Začala sezóna závodů a my si vyrazili zaběhat a snad i přivést nějakou tu medaili. Smile Protože jsme jeli v téměř kompletním složení, měli jsme zastoupení ve všech kategoriích (štěňátka, nezávodníci, závodníci). Počasí nám moc nepřálo! Foukal hrozný vítr a chvílema i pršelo, ale přesto všechno hafani běhali parádně a my dali do běhů vše co umíme. SmileParkury byly pěkně postavené a i když se občas nějaká ta chybička vloudila, přivezli jsme domů několik medailí a pohárů.

štěňátka:     Lenka + Amy - 1. místo (tunelový běh)

Radek + Lucy - 4. místo (tunelový běh)  

nezávodníci:     Jana + Agatha - 2. místo (open)  

Lenka + Sem - 3. místo (open)  

závodníci:     Lenka + Terry - 3. místo (jump)  

Martina + Kerby - 3. místo (open)        

Martin + Bella - 4. místo (jump)        

Osáci měli vše pěkně připravené, moc jsme si je užili a odjížděli tak s pocitem příjemně stráveného dne a velikou radostí z výsledků! Smile                              

 

©2010 Agility Klub Rokycany
Designed by Web4Pet Powered by Panavis & QC